🇺🇦 Uwaga! Pomagamy także w języku ukraińskim. Увага! Ми також допомагаємо українською мовою. 🇺🇦 - Adwokat / АДВОКАТ Swietłana Gliwińska / Глівінська С.Й. 🇺🇦

Aktualności

24.05.2024

AKTUALNOŚCI

Jubileusz Konsulatu Węgier

24 maja odbyło się bardzo miłe spotkanie w Konsulacie Generalnym Węgier w Krakowie. Okazją do spotkania był Jubileusz 30 lecia utworzenia Konsulatu Generalnego.

Dlaczego w Krakowie?

Ze względów historycznych, geograficznych, handlowych, gospodarczych, turystycznych, emocjonalnych.

Z powodu lat szkolnych gen. Józefa Bema w Krakowie i jego zamieszkania w majątku w Gaju, zarządzanym przez rodziców. Z powodu świętej Kingi i Klasztoru w Starym Sączu, lokowania uzdrowiska przez Węgrów w Szczawnicy, składów win węgierskich w Bieczu, szlaku węgierskiego polskich kurierów przez Tatry, czy społeczności węgierskiej w Tarnowie.

Najważniejszy powód to prof. István Kovács i jego upór, by tu, w Krakowie zbudować przedstawicielstwo Węgier w tej randze!

Konsul Generalny dr Tibor Gerencsér pełnił funkcję gospodarza uroczystości. Wśród licznych gości uroczystości znaleźli się reprezentacji misji konsularnych w Krakowie, przedstawicieli Rządu RP, Miasta Krakowa i krakowskich Uczelni.

Z tej okazji byli obecni oczywiście i krakowscy Konsulowie Węgier oraz kończąca misję w Polsce Pani Ambasador dr Orsolya Zsuzsanna Kovács.

Gościem uroczystości był także przedstawiciel naszej Kancelarii, od ponad 20 lat asystującej Węgrom w rozwiązywaniu ich problemów i wspierającej ich aktywność w Polsce, lub polskich przedsiębiorców działających transgranicznie w przestrzeni polsko — węgierskiej.

Zapytaj o więcej

  Potrzebujesz pomocy prawnej - zadzwoń chętnie pomożemy.

  Dane firmowe

  MIKULSKI & WSPÓLNICY Sp.k.
  "WILLA ANIELA"
  ul. Kielecka 19
  31-523 Kraków

  Zobacz podobne wpisy