🇺🇦 Uwaga! Pomagamy także w języku ukraińskim. Увага! Ми також допомагаємо українською мовою. 🇺🇦 - Adwokat / АДВОКАТ Swietłana Gliwińska / Глівінська С.Й. 🇺🇦

Nasze komentarze

25.09.2023

AKTUALNOŚCINasze Komentarze

Seminarium „Doing Business in Hungary”

Węgry są ważnym partnerem handlowym Polski, dlatego uczestniczyliśmy przy powołaniu Polsko-Węgierskiej Izby Gospodarczej, i nie przeszkodził nam w tym Covid.

Geograficzna bliskość naszych rynków oraz stale rozwijająca się konkurencyjność sprawiają, że polscy i węgierscy przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na realizację wspólnych inicjatyw.

Dobrą okazją, aby porozmawiać o tym, jak rozwija się współpraca gospodarcza w skali makro i mikro, czy i jakie są główne wyzwania dla polskich eksporterów na rynek węgierski, było seminarium „Doing Business in Hungary” (21.09.2023), zorganizowane przez Fundusz Górnośląski S.A. oraz Polsko–Węgierską Izbę Gospodarczą.

Mamy nadzieję, że ten element misji naszej Izby, który dzisiaj będziemy wypełniać w postaci seminarium, zostanie przez Państwa dobrze przyjęty i uda się nie tylko ta strona biznesowa czy informacyjna, lecz także relacyjna – powiedział Mecenas Andrzej Mikulski, wiceprezes i współzałożyciel Polsko-Węgierskiej Izby Gospodarczej, reprezentujący naszą Kancelarię.

W trakcie dyskusji, mec. Mikulski zwrócił uwagę na bardzo istotne przy realizacji kontraktów historyczne różnice między systemami prawnymi naszych krajów, a w następstwie na różnice w kodzie komunikacyjnym i znaczeniowym, które nie występują w naszych stosunkach z Austrią, Niemcami czy Francją.

Polscy i węgierscy goście – przedsiębiorcy i eksperci, wzięli także udział w sesji networkingowej, która umożliwiła nawiązanie bezpośrednich kontaktów.

O misji, celach, a także historii powstania Polsko-Węgierskiej Izby Gospodarczej, której Dyrektorem Generalnym jest dra Anna Wisniewski, można przeczytać na stronie https://www.plhucc.com.

Zapytaj o więcej

  Potrzebujesz pomocy prawnej - zadzwoń chętnie pomożemy.

  Dane firmowe

  MIKULSKI & WSPÓLNICY Sp.k.
  "WILLA ANIELA"
  ul. Kielecka 19
  31-523 Kraków